Konkurs MEiN: nabór wniosków

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Termin naboru upływa 3 listopada 2021 r., a wnioski składane są za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF (Zintegrowany System Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania).

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku proszone są o zapoznanie się z treścią Ogłoszenia MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje oraz o niezwłoczny kontakt z Biurem ds. Wspomagania Rozwoju UW: bwr@uw.edu.pl.

Poniżej przedstawiamy roboczy harmonogram prac:

– zgłoszenie chęci wzięcia udziału w konkursie (BWR przekaże wtedy wymagania formalne dot. procedury)

– do 25.10 – przesłanie do BWR roboczej wersji wniosku

– do 29.10 przesłanie do BWR finalnej wersji wniosku wraz z podpisami władz wydziału

Ponieważ konkurs zakłada ograniczoną liczbę wniosków, decydować będzie kolejność zgłoszeń, przy czym BWR zastrzega sobie prawo do ostatecznej decyzji o złożeniu danego wniosku w konkursie z uwagi na niespełnienie podstawowych wymogów merytorycznych dot.  innowacyjności.

Wstępne zgłoszenie powinno zawierać informacje nt. zakresu rzeczowego projektu, planowany budżet,  oraz czy dane koło naukowe, uczestniczyło w okresie 24 miesięcy  w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej.